Misse

Sijainti:
Luovutusmaksu:
Syntymäaika:

AVIn pitopaikkatunnus: 24500557

Missen kuulumisia

Misse-koira asustelee nykyään Nokialla ja mitä ilmeisimmin nauttii elämästään. Emäntää (jonka Misse siis tuntuu usein omistavan, ei toisinpäin) täytyy vahtia ja ulkoiluttaa vähintään kolmesti päivässä, usein on kiva lähteä ulos aamuun jo vaikka viideltä. Misse on sopeutunut uuteen kotiin hyvin, tosin joskus vielä vieraat ja miehet saattavat ujostuttaa. Emännän kanssa on tullut reissattua junilla ja busseilla Lapissa asti, joskus junan eläinvaunusta löytyi löytökaverikin matkan ratoksi.

Misse kävi lääkärissä poistattamassa pari hammasta, ja sydänlääkkeitä täytyy syödä edelleen, mutta sydänvaiva ei menoa haittaa, ja lääkkeiden avulla täyttä koiran elämää voi elellä ihan hyvin. Emäntä on perustanut Misselle rahastopankin, jonne Missen ihmiskaveritkin välillä laittavat rahaa, siellä on mistä ottaa, jos lääkärille tulee taas tarvetta. Koiran elämä on muutenkin turvattu; mikäli emäntä vaikka sairastuisi ja koiranhoitoapua kaivattaisiin, Misselle on valittu kummitäti, joka astuu remmiin hoitamaan karvaista ”kummilastaan”.

Tutustu myös meihin!

Tiida ja Octavia

Tiida ja Octavia

Mau! Tässä kurnahtelevat vauhdikkaat kissapojat Tiida ja Octavia. Ollaan toistemme parhaat kaverit, ja halutaan päästä yhteiseen loppuelämän kotiin.

lue lisää
Mitsis ja Nocco

Mitsis ja Nocco

Hei! Olemme kaksi tyttökissaa, arviolta 5- ja 3-vuotiaat, ja etsimme kotia yhdessä tai erikseen. VARATTU: Nocco

lue lisää
Mörkö

Mörkö

Mörkö on elokuussa 2022 syntynyt iloinen ja vilkas poika, puoliksi saksanpaimenkoira ja puoliksi husky, joka etsii aktiivista ja vakaata koirakotia. Mörkö painaa noin 30 kiloa.

lue lisää