Sumusydän ja Huiskuhäntä

Sijainti: Akaa
Luovutusmaksu: 350
Syntymäaika: n. 2025 & 2024

AVIn pitopaikkatunnus: 24500557

Kiinnostuitko adoptiosta?

Jos kuvauksen perusteella kotisi voisi olla juuri sopiva, soita meille soittoaikojen puitteissa. Katso myös adoptoijan ohjeet.
Huom: otamme vastaan tiedusteluita adoptoitavista kissoista vain puhelimitse soittoaikoina.

Morjentes, tässä esittäytyvät suloiset, uteliaat ja energiset kissaneidit Sumusydän ja Huiskuhäntä. Olemme molemmat nuoria tyttöjä; Sumu lienee syntynyt vuonna 2025 ja Huisku arviolta vuotta aiemmin. Olemme kotoisin samasta kissapopulaatiosta ja keskenämme hyvät kaverit. Haluamme siis muuttaa yhdessä myös uuteen kotiin. Meidän kanssa täällä tilapäiskodissa asustelee myös meitä vähän vanhempi kolli, jonka kanssa tulemme hyvin toimeen.

Tykkäämme leikkiä ihmisten kanssa, syödä hoitajilta herkkuja ja ratkoa aktivointipelejä. Nykyään Huisku jo välillä puskee tuttua ihmistä ja antaa silittää. Sumu pyörii myös sujuvasti ihmisystäviensä jaloissa, vaikka ihan silittelyväleissä ei vielä olla.

Tilapäiskodissamme suhtauduimme ihmisiin aluksi hyvin varautuneesti ja pysyttelimme enimmäkseen visusti piilossa. Kun ihmiset tulivat huoneeseemme, sängyn päiväpeiton alla näkyi vain kaksi pientä kissanmuotoista kohoumaa. No nyt tällainen alkuaikojen piileskely ja varjoissa hiippailu on kuitenkin enää muisto vain.

Nuorina aktiivisina kissoina kaipaamme tulevassa kodissamme paljon seuraa, aktivointia ja riittävästi tilaa viipottaa. Toivelistallamme olisi myös turvallinen ulkoilutarha tai lasitettu parveke. Kissanruoka on meidän mielestämme maailman paras keksintö ja näin pieniksi tytöiksi olemmekin melkoisia suursyömäreitä, emmekä turhaan nirsoile. Vaikka olemmekin varsin kaikkiruokaisia typyköitä, toivomme tulevassa kodissamme saavamme laadukasta ja lajityypillisen lihaisaa ruokaa. Terveystilanteemme on tällä hetkellä hyvä. Hammashoito on meille ajankohtainen viimeistään seuraavien rokotusten yhteydessä keväällä 2027.

Lapsiin emme ole tottuneet, mutta pärjäisimme varmaan ihan hyvin sellaisessa perheessä, jossa lapset ovat jo kouluikäisiä ja tottuneet toimimaan rauhallisesti eläinten kanssa. Tilapäiskodin koiran ääniin olemme täällä tottuneet, mutta emme toistaiseksi ole tehneet lähempää tuttavuutta hänen kanssaan.

Jos kaipailet elämääsi kissamaista girl poweria, ja lupaat pitää meistä superhyvää huolta koko loppuelämämme ajan, soittele äkkiä kissapuhelimeen!

Tutustu myös meihin!

Kanerva

Kanerva

Olen Kanerva, suloinen ja lempeä vuonna 2014 syntynyt kissarouva. Etsin rakastavaa loppuelämän kotia, jossa saisin olla kaiken huomion keskipisteenä.

lue lisää
Atlas

Atlas

Nau! Mä oon Atlas, arviolta 2024 syntynyt kollinrötkäle, ja mä haluan tuoda just sun elämään lisää menoa ja rakkautta!

lue lisää
Elegia

Elegia

Miau ja tervehdys! Nimeni on Elegia, ja olen rauhallinen, elegantti ja leikkisä leidikissa.

lue lisää