Ceri ja Sine

Sijainti: Tampere
Luovutusmaksu: 350
Syntymäaika: 2019

AVIn pitopaikkatunnus: 24500557

Kiinnostuitko adoptiosta?

Jos kuvauksen perusteella kotisi voisi olla juuri sopiva, soita meille soittoaikojen puitteissa. Katso myös adoptoijan ohjeet.
Huom: otamme vastaan tiedusteluita adoptoitavista kissoista vain puhelimitse soittoaikoina.

Olemme syntyneet 2019 sisarukset, musta ja harmaa parivaljakko yhteistä kotia vailla. Meille tärkeintä on turvallinen, rauhallinen koti. Olemme leikkisiä ja siistejä, nautimme arjen pienistä rutiineista ja ihmisseurasta. Olemme eläneet aiemmin rauhallisen koiran kanssa, mutta ihan pieniä lapsia emme toivo kotiimme.

Hei, minä olen Sine, musta poikakissa. Olen luonteeltani rauhallinen ja harkitsevainen. Uudessa paikassa saatan ensin katsella maailmaa turvallisesti sohvan alta, mutta kun huomaan, ettei ihminen ole vaarallinen, muutuin nopeasti hellyydenkipeäksi. Silloin pusken, kehrään ja tulen mielelläni sängylle nukkumaan. Yleensä asettaudun sängyssä vähän sivummalle, ehkä jalkopäähän, varsinkin jos sisareni Ceri on jo vallannut parhaat paikat. Minulle se sopii hyvin – tykkään olla lähellä, mutten aivan keskellä kaikkea.

Moi, minä olen puolestani Ceri, Sinen sisko, harmaaturkki. Olen utelias ja sosiaalinen – usein jo heti ensikohtaamisella. Tykkään tulla viereen nukkumaan ja seurailla ihmisten touhuja. Jos sänky ei juuri sillä hetkellä houkuta, löydän kyllä oman rauhallisen paikan kaapin päältä tai omasta ihanasta kopastani. Olen lempeä ja luottavainen, erityisesti olen tykkänyt tilapäiskotiperheen teinipojasta, makoilen ihan onnesta solmussa hänen sylissään.

Vuoden lopulla meidät tulisi käyttää vuosittaisessa hammashoidossa, koska molemmilla on hammassyöpymä. Varauduthan toki huolehtimaan kaikesta terveydenhoidostamme loppuelämämme.

Jos etsit kahta ihanaa, rauhallista ja rakastavaa kissaa jakamaan arkea, me saatamme olla juuri oikeat 🐾

Tutustu myös meihin!

Mitsis

Mitsis

Hei! Olen noin vuonna 2020 syntynyt mustavalkoinen ja pitkäkarvainen tyttökissa. Häntäni on komea ja pitkä puuhka, mitä kannan ylpeydellä.

lue lisää
Minnie

Minnie

Kurrmau! Täällä Minnie, pehmoinen ja rauhallinen, mutta perin yksinäinen mamma vailla uutta ihmis- ja kissaseuraa.

lue lisää
Iko

Iko

Olen Iko, v. 2021 syntynyt poikakissa. Etsin sitoutuvaa loppuelämän kotia itselleni.

lue lisää