PESU ry haluaa yhdistyksenä pyrkiä avoimuuteen - siksi julkaisemme toimintaan liittyviä asiakirjoja sivuillamme.

Oletko miettinyt, mitä kaikkea eläinsuojeluyhdistys tekee ja mistä varat toimintaan saadaan? PESUn toimintasuunnitelmia, talousarvioita, vuosikertomuksia ja tilinpäätöksiä pääsee tutkailemaan Vuosikertomukset ja tilinpäätökset -sivulla. Meille on tärkeää tehdä toiminnastamme avointa, joten kannustamme jäseniämme ja muita paikallisesta eläinsuojelusta kiinnostuneita tutustumaan dokumentteihin.

Sivua päivitetään sitä mukaa kun uusia asiakirjoja saadaan vahvistettua. Toimintasuunnitelma ja talousarvio vahvistetaan seuraavalle vuodelle yhdistyksen syyskokouksessa. Vuosikertomukset ja tilinpäätökset vahvistetaan yhdistyksen kevätkokouksessa.

Seuraava kevätkokous pidetään 21.5.2022 - kokouskutsu löytyy ajankohtaisosiosta.